Посів моркви восени та навесні

Посів моркви восени та навесні

Вирощування овочів

5 хв. 11

 (0)    0

Зміст:

  1. Вступ
  2. Коли краще сіяти моркву
  3. Підготовка до посіву моркви
  4. Удобрення та кількість внесення
  5. Шкідники, які можуть нанести шкоду
  6. Хвороби моркви

 

Морква є незамінним овочем у багатьох наших стравах, які ми споживаємо щодня. Тож сьогодні розглянемо як же правильно здійснити посів моркви для того або, мати гарний врожай, адже не завжди все чудово вдається. Насамперед посів насіння моркви щоб приніс гарний результат, необхідно знати все про ґрунт на якому вона ростиме, а також знати які добрива її коренеплоди потребують в період вегетації.

Отже коли ж сіяти моркву краще.

Моркву сіють двома способами як восени це є підзимній посів, та ранньою весною на початку березня та в травні місяці.

Якщо ви маєте бажання отримати врожай моркви в середині літнього сезону та мати змогу використовувати її для різних цілей в консервацію до осіннього періоду, то необхідно сіяти насіння моркви ранньою весною одразу після того, як на ділянці зійшов останній сніг. Однак необхідно бути готовими, що в холодна весна не дає швидких сходів, вона може сходити й до одного місяця, це якщо температура буде від 3 до 5 градусів. А посів в травні коли оптимальна температура буде триматися стабільно від 18 до 20 градусів так посів моркви зійде десь за один тиждень.

А для отримання хорошого врожаю який ви можете використати для заготівлі на зиму, необхідно проводити посів на початку травня. Необхідно максимально обрати такий період в травні для посіву, щоб ґрунт не був сухий, а насіння моркви, потрапило у вологий ґрунт.

 

Підготовка до посіву моркви.

Вносити необхідні органічні добрива. Гарними попередниками є картопля, томати, горох, огірок, гарбуз, капуста. Під час підготовки ділянки для посіву насіння моркви можна провести їй вапнування, вносять з розрахунку 0,5 (кг) доломітове борошно цієї кількості вистачає на 1 (кв.м). Також під час весняної обробки необхідно внести на ділянку приблизно за два тижні до ймовірного висіву таке добрива, яке містить в складі мікроелемент фосфору, калію та азоту. Можна використати суперфосфат, нітроамофоску, яра Міла комплекс, екоплант, але пам'ятайте добриво необхідно таке добриво необхідно вносити у весняний період. Азот для моркви потрібен, щоб морква нарощувала активно вегетативну масу вноситься він на початку росту, фосфор необхідний для нарощування коренеплодів, а калій необхідний для того аби вона мала стресостійкість та солодкий смак. Також для моркви дуже важливий такий мікроелемент як кальцій від кальцію буде залежать розмір моркви та її стійкість до ушкоджень хворобою та для того щоб вона мала гарні клітини щоб не тріскалася та не гнила.

Весняна морква сіється на глибину 2 (см), а зимовий посів сіється на 6 (см). Відстань має бути від 30 до 45 (см).

Весною насіння моркви висівається у вологий та пухкий грунт, восени для підзимового посіву необхідно висівати у трохи промерзлий грунт, інакше вона може прорости. Морква полюбляє умови під час посіву, щоб знизу було м’яко їй, а зверху над насінням було трохи твердо. Тому поле де великі посіви моркви коткують після посіву, а в городню ділянку можна злегка пройти та утрамбувати грунт ногами. За такої умови ґрунт ущільнюється, і насіння добре контактує із землею тому матимете кращі сходи.

 

Добрива та кількість внесення:

Вимоги моркви на 1 га до елементів із живлення є: в вегетаційний період вона потребує близько 75-100 (кг) азотного добрива, близько 75-100 (кг) фосфорного добрива та близько 200-250 (кг) калійного добрива, та магній 70-80 (кг).

Шкідники які можуть нанести шкоду:

- гусениця озимої звичайної совки;

- дротяник це личинка жука ковалика;

- несправжня дротянка це личинка  жука чорниша;

- морквяні мухи;

- гусениця морквяних (зонтичних) молей.

Від таких хвороб необхідно захищати моркву від:

  - білої гнилі;

- сірої гнилі;  

- фомозу вражає коренеплоди;  

- альтернаріозу він також вражає коренеплоди;   

- альтернаріозу який вражає й саму рослину;

- борошнистої роси моркви;

- мокрої бактеріальної гнилі моркви.

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook