Правила посадки та догляд за фундуком

Правила посадки та догляд за фундуком

Корисна інформація про різне

6 хв. 12

 (0)    0

ЗМІСТ:

  1. Загальна характеристика фундука
  2. Переваги вирощування фундука
  3. Правила посадки фундука
    • Вибір місця для посадки
    • Правила посадки
  4. Полив фундука
  5. Підживлення фундука
  6. Захист від шкідників і хвороб

Фундук є багаторічною рослиною кущі досягаютьвисоти понад два метри. Існує не один сорт, відрізняється за формою листкової пластини, вона може бути овальною або серцеподібною, забарвлення має темно зелене. Цвітіння у фундука розпочинається рано навесні, при чому рослина утворює чоловіче та жіноче суцвіття. Особливість такого утворення полягає в тому, що чоловіче та жіноче суцвіття формується на кущах не одночасно, тому для того щоб мати високі урожаї необхідно висаджувати декілька кущів, які належать до різних сортів фундука. Плодоносить фундук починає лише на 3 рік після його посадки. В послідуючі  роки врожайність вашого фундука буде збільшуватися і має досягти не менше 10 кілограм з кожного фундукового куща. Фундук є рослиною довгожителем його протяжність життя сягає більш ста років.

Фундук має такі переваги:

·       Відрізняється сильним зростанням;

·       Має середні показники стійкості до морозів;

·       Має тонку шкаралупу;

·       Плоди горіха, мають подовжену форму з неперевершеним смаком.

 

Розглянемо правила посадки фундука

·       Перше правило вибір місця для посадки 

Для того аби отримати високий врожай необхідний висаджувати фундук в родючий та насичений мікроелементи грунт, який буде добре пропускати вологу.

Якщо ваш ґрунт має певні недоліки можна провести наступні дії:

·       Грунт має підвищені показники кислотності - нейтралізуйте вапном

·       Якщо ґрунт має важкий чорнозем - можна додати річкового піску або торфу.

·       Якщо надто щільний грунт на ділянці - можна збагатити трохи перегноєм, піском або додати компосту.

Висаджувати краще на південну сторону та схил так кущ швидше буде зацвітати та плодоносити. Висаджувати фундук можна, як у весняний період так і в осінній період. Головне, щоб грунт мав вже температуру грунту не менше ніж +10 +12 градусів, а також мав достатній вміст вологи.

·       Друге правила посадки фундука.

Посадку фундука на постійне місце росту необхідно проводити у віці 3 роки. Однорічні саджанці краще вирощувати на тимчасовій ділянці.

Правила посадки фундука:

·       Відстань між рослинами має становити не менше ніж 2 метри;

·       Ширина міжрядь має бути понад 6 метрів.

Посадкові лунки готуються за декілька місяців:

·       Лунка має бути розміром 70 на 70 (см);

·       На низ лунки необхідно насипати поживну суміш, з розрахунку вона має складатися 10 (кг) перегною, 200 (г) суперфосфату, та добрива яке містить калій до 100 грам;

Під час посадки необхідно гарно та рівномірно розподілити по лунці кореневу частину, далі засипають саджанець ґрунтом до половини, потім гарно поливають і заповнюють лунку до верху, і гарно утрамбовують по колу.

Під час посадки необхідно тримати так саджанець щоб коренева шийка бути трохи вище ніж рівень землі. Також можна використати мульчування, це значно збереже вологу, та запобіжить так званому вимиванню ґрунту та вивітрювання ґрунту.

·       Третє правило це полив 

Своєчасне проведення зволоження дуже впливає на показники врожайність. Полив для фундука необхідно виконувати на протязі всієї вегетації, особливо рослина потребуватиме поливу в літній спекотний період. Схема поливу залежитиме від погодної умови, ґрунт необхідно зволожувати не менше ніж 1 раз на тиждень, але кращим рішенням для поливу є встановлення крапельного поливу.

·        Четверте правило підживлення фундука 

Підживлення після процесу посадки необхідно буде розпочинати на наступний рік. Для підживлення добре підходить органіка та мінеральні комплексні добрива. Органічні добрива краще вносити рано навесні під час розпушування поверхні грунту. В літній період, коли йде формування плодової маси, бажано використовувати комплексні мінеральні добрива.

·       П'яте правило це боротьба зі шкідниками та хворобами 

Фундук як і всі рослини піддається пошкодженню жука довгоносика та жука вусаня.

Якщо фундук підпав під ураження то можуть спостерігатися наступні фактори:

·       горіхові плоди будуть обсипатися, не досягнувши біологічної зрілості;

·       в горіхах починають з'являтися черв'яки;

·       можуть передчасно засихати гілки.

Також чагарник фундука дуже схильний до ураження борошнистою росою та цвіллю. Під час виявлення будь яких уражень необхідно негайно провести обробку в лікувальних та в профілактичних цілях. Застосовувати для обприскування необхідно фунгіциди які спрямовані на зниження та знищення даного прояву хвороби. Також необхідно щоб не було провокувань хвороби необхідно в осінній період прибирати біля кущів опале з них листя.

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook