Суха гниль картоплі.

Суха гниль картоплі.

Вирощування овочів

5 хв. 102

 (0)    0

Суха гниль картоплі.

      Як проявляються ознаки ураження сухою гниллю:

Зазвичай захворювання активно починає проявлятись в момент зберігання картоплі в сховищі. На початку поверхня картоплі починає прояв з сірувато бурих або матових, трохи вдавлених в м’якоть невеликих хаотичних плям різного

 Місце плями та середина м’якоті у картоплі набуває бурого, трухлявого та сухого стану. З часом пляма збільшується, зморщується а на її поверхні формується невеликого розміру, опукло, сірувато білого, а іноді й жовтуватого чи рожевого кольору пухирці. Якщо сховище сухе то ураження такою гниллю з часом поступово висихає, стає легкою, а її шкіра стає зморшкувата. Під час зберігання картоплі в вологому приміщенні, де волога перевищує 90% вологості, гнилизна набуває вологого стану, але вона не перетвориться у слизуватість, так як наприклад можна спостерігати за неприємним характерним запахом гнилі, що проявляється під час бактеріальної мокрої гнилі. Різні ураження картоплі, багатьма видами грибковою хворобою, тягне за собою неоднакові прояви забарвлення, але вони мають спільну характерність що складаються з грибниць.

На картопляній поверхні утворюється нестатеве плодоношення грибного збудника хвороби — що мають коротку конідієносець з конідіями за нагадують форму серпа. Хоча зазвичай вони мають різну форму загину та забарвлення та мають різні кількість в собі перетинок, це вже залежить від різновиду збудника хвороби.

За якої умови розповсюджується хвороба?

Поширення хвороби розповсюджується грибницею з конідіями.

Оптимальні умови для її розвитку температурні показники від 17 до 25 градусів за відносної вологості від 70 відсотків та умови вільного доступу повітряного потоку.

Шкідливі наслідки від сухої гнилі картоплі.

Під час проникнення в середину картоплі, грибна інфекція починає викликати руйнівні процеси міжклітинної, та клітинної стінки та руйнування протоплазми. Не підпадають під ураження тільки крохмальна зернина. Шкоду яку наносить суха гниль дуже вагома. Зачасту під час правильного, та нормального зберігання у сховищі втрата картоплі від цієї хвороби буде становити невеликий відсоток це 5-10 відсотків, а якщо умови зберігання порушені чи підвищена температура або ж вологості повітря у сховищі то втрати можуть бути колосальними від 30 до 50 відсотків. Уражена картопля сухою гниллю, під час посадки може не прорости, або може бути слабкою під час сходу, за таких умов вона формує недорозвинені паростки картоплі, що в свою чергу призведе до великих втрат по врожайності у картоплі.

Які заходи захисту від сухої гнилі на картоплі?

Під час боротьби із сухою гниллю картоплі ефективність є в таких захисних заходах як: контролювання та профілактика хвороб та знищення шкідників які також можуть бути причиною ураження.

Хвороби на які варто звертати увагу:

      фітофтороз;

      парша звичайна;

      парша срібляста та порошиста;

      фомоз;

Шкідники які також негативно впливають:

      колорадський жук;

      дротяника;

      совка;

Контролювання та боротьба з цими факторами даст можливість на отримання здорового врожаю картоплі, в якої не пошкоджена покривна тканина. Особливо великим значенням в протистоянні до сухої гнилі має системна профілактична умова, спрямована на забезпечення умови, що запобігатимуть до накопичення інфекцій, що перешкоджатиме проникнення збудника в картоплю та поширення цього захворювання в тканині. Після посадки картоплі на ділянці потрібно буде провести ретельне очищення поля. Перед копанням необхідно скосити огудину в картоплі. Цей процес сприятиме до кращого зміцнення покривної тканини картоплі, тому вона підпадатиме до меншого пошкодження під час збирання та в період зберігання у сховищі. Якщо картоплю будете зберігати для посадки на наступний рік, то краще зробити їй доцільне озеленення насіннєвого матеріалу. Потрібно такий посадковий матеріал залишити на прямому сонці на протязі декількох тижнів, перед тим як ви її положите на зберігання у сховище. Це сприятиме до швидкого загоєння механічного пошкодження, та до загибелі збудників хвороби сухої гнилі картоплі.

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook