Технологія вирощування озимої цибулі.

Технологія вирощування озимої цибулі.

Вирощування овочів

8 хв. 40

 (0)    0

Зміст

  1. Норма висіву та час посіву озимої цибулі
  2. Агротехнічні вимоги: ґрунт, температура та добрива
  3. Попередники для озимої цибулі
  4. Внесення добрив: органічні та мінеральні
  5. Система крапельного зрошення
  6. Боротьба з бур'янами: гербіциди та механічні методи
  7. Захист від хвороб: фунгіциди
  8. Боротьба з шкідниками: інсектициди

 

Нормою висіву насінням озимої цибулі становитт 0,9-1,5 млн шт./га, що дає після перезимівлі отримати сходи в 0,6-0,7 млн. рослин на 1 гектар.  Цибуля дуже чутлива до загущених посівів і тому, якщо ви хочете мати великі цибулини краще зменшити норму по висіву, але якщо ви вирощуватимете її на зелене перо то варто збільшувати норму з висіву.

Висів роблять з середини серпня до середини вересня.

 

Агротехнічна вимога в озимої цибулі щодо  грунту, попередника де вона ростиме, добрива та засобу щодо захисту цибулі від хвороби, шкідника та бур'яну дуже близька по вимогам як і цибуля весняного посіву. Озима цибуля дуже легко переносить низьку температуру повітря: якщо не має снігового покриву до -15 градусів, а якщо є шар снігу хоча б мінімально сантиметрів - то й нижчу. Але за дуже холодної безсніжної зими цибуля може вимерзнути.

Озима цибуля добре відкликається на органічне добриво, особливо на гній, який вносять в осінній період з нормою 40 т/га.  Посів озимої цибулі краще робити далі від посадок бо саме в них зимує багато трипсу.

 

Попередники для озимої цибулі.

Озима цибуля може висаджуватись в другий оборот після збирань попередників, це можуть бути: ріпак, озимий ячмінь, горох, квасоля, салати, редиска, капуста кольрабі, а також рання білоголова, цвітна капуста, морква, столовий буряк - за умов, щодо збору, що вони будуть зібрані не пізніше терміну третьої декаду липня.

Внесення по добривах.

В добривах озима цибуля та цибуля весняного посіву мають відмінність тільки в кількостях азоту, що вносять. При озимих посівах 1/3 дози азоту вноситься перед посівом (50-60 кг/га), а остання 2/3 у весняний період, в два підходи в нормі по 60 кг/га. Перші порції слід вносити на початковій фазі вегетацій, а друга порція вноситься - через 2-3 тижня (вносити не пізніше третьої декади квітня).

Передпосівну порцію з добрив роблять азотну, це може бути натрієва селітра, а основним добривом може бути - аміачна чи кальцієва селітра. Добриво з вмістом фосфору (розрахунок є 100-150 кг/га), а  з вмістом калію (200-250 кг/га) застосовують одноразову внесення за 1-2 тижня до посіву озимої цибулі. Для отримання 10 т/га тільки зеленим пером з цибулі вносять з грунт близько 33 кг - азоту (N), 10 кг - фосфору (P2O5), 18 кг - калію (K2O), 5 кг - кальцію (CaO) та  4 кг - марганцю (MgO).

 

Система зрошення для цибулі.

Системі крапельного зрошення потрібно після зими зробити промивку ортофосфорною кислотою, потім через день дать Радіфарм в корінь через краплю, це стимулюватиме приріст горної кореневої системи після перезимівлі у цибулини. Щоб активізувати ростові процеси цибулі першу весняну підживку роблять комплексним мікродобривом Майстер 13.40.13, Плантафол 30.10.10 по листу, та Бороплюс корінь.

Через один тиждень можете поєднати підживлення з мікро добривами які більш азотні. Потім як провели першу підгодівлю азотними добривами проводять глибоку розпушку міжрядів, так як грунт дуже ущільнився за зиму. Також візьміть до уваги, що першу підгодівлю в цей період азотним добривом варто проводити кальцієвою селітрою Кальциніт. Також можна внести  Брексіл Кальцію по листовому покриві, також обробка збільшує стійкість в озимої цибулі до хвороби та покращує розвиток кореневої системи. Весняну підгодівлю азотними добривами слід розпочинати з невеликої дози, поступово її збільшуючи. Остання підживка азотними добривами проводиться за два тижні до збирання пера, якщо вигонку робите тільки на зелену масу, а якщо збір врожаю цибулі буде плодовою масою то годівлю можете продовжити.

Боротьба з бур'янами на озимій цибулі

Упродовж всього вегетаційного періоду в озимої цибулі, як в осінній період, так і в весняний період, потрібно тримати посів чистий щоб не допускати забур'янення посіву за потреби, робити полив та рихлення.

Хімічними заходами по знищенню включаючи обробку грунтовим та страховим гербіцидом.

Грунтовим гербіцид є Стомп 330, для одної обробки норма витрат гербіциду становить -  4 л/га вноситься до сходу цибулі за умови вологого грунту,  або робити вилив води треба тоді робити 600 л/га.

Якщо виникає необхідність, в страхових гербіцидах вноситься по вегетуючій цибулі на бур'яни стрічковими методами в зону посіву в міжряддя.

      Фюзилад Форте з нормою - 0,75 л/га - він знищує однорічні злакові бур'яни, а з нормою 1,5 л/га - знищує багаторічні злакові бур'яни.

      Гоал 2Е, з нормою та дробним внесенням в три підходи 0,75 л/га - проти однорічного дводольного бур'яну.

      Лонтрел Гранд, в нормі 0,15 кг/га - проти однорічного дводольного, а також коренепаросткового бур'яну,

      Селект 120, з нормою 0,6 л/га - для однорічного, та 1,5 л/га - для багаторічного.

      Тотріл 225 EC норма внесення 1,5-3,0 л/га він  є м'яким до рослин тому ним роблять 3-4 обробки

Боротьба з хворобою на озимій цибулі.

Найпоширенішою хворобою озимої цибулі є пероноспорози, альтернаріози, фузаріози, та борошниста роса. У разі раннього осередку захворювання використовується фунгіцид:

      Квадріс 250 SC -  2 обробки з нормою 0,6 л/га;

      Ридоміл Голд - 3 обробоки з нормою 2,5 кг/га;

      Акробат МЦ -  2 обробки з нормою 0,6 кг/га;

      Ширлан 500 SC,-  3 обробоки з нормою 0,4 л/га.

      Банджо Форте -  3 обробоки з нормою 0,8 -1.0 л/га;;

      Орондіс Ультра - 2 обробки 0.5-0.6 л/га;;

      Купроксат - 3 обробки  3,0 л/га;

      Медян Екстра -  3 обробки 3.0 л/га;

      Кауритил - 2 обробки 3.0 л/га;

 

Боротьба з шкідниками на озимій цибулі.

Ранньою весною, під час виходу озимої цибулі з зимівлі, є загроза пошкодження посіву таким шкідником як цибулева муха та трипс.

      Карате Зеон — 0,2 л/га;

      Конфідор - 1.0 кг/га;

      Енжіо 3.0 л/га;

      Актара - 0,6 л/га;

      Санфаєр - 0,15-0,18 л/га;

      Корморан - 0.4-0.8 л/га;

      Спінтор - 0.125-0.3л/га;

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook