Вирощування лохини

Вирощування лохини

Корисна інформація про різне

6 хв. 42

 (0)    0

Зміст:

- Посадка лохини

- Грунт для лохини

- Місце для лохини

- Порядок робіт:

  • Підготовка ями під лохину
  • Полив лохини
  • Підживлення лохини добривами
  • Обрізка лохини
  • Підготовка лохини до зими

Посадка лохини

Лохина потребує оптимального місця на ділянці для посадки. Неправильне місце під час посадки на довгий час відкладає плодоношення у лохини. Також це може призвести до її загибелі.

Грунт для лохини

Лохина є вимогливою до грунту: грунт має добре набирати вологу, але щоб волога не застоювалась, щоб мав хорошу дренажну систему. Коренева система у лохини зазвичай розташовується над шаром грунту у верхній частині, в глиб коріння лохина не пускає. На піщаному грунті лохина постійно буде страждати від нестачі вологи, а на глинистому лохина швидко загине від недостатньої ґрунтової системи газообміну.

Зважаючи на особливе розташування кореневої системи у лохини грунт рекомендують мульчувати одразу після посадки на постійне місце росту. Мульчею може слугувати голки хвої, кора з під сосни чи ялини. Грунт під лохину підійде тільки кислий, показник має бути рН 4,5. Щоб досягти потрібну кислотність можна використати спеціальний підкислювач рН коректори.

Місце для лохини

Якщо лохина ростиме в тіні то брак світла позначиться на врожайності та якості ягід. Ягода в лохини стане дрібна, буде менш солодка, а сама лохина буде повільно рости, пагони будуть витягуватись.

Обирайте місце щоб було захищене від холодного вітру. Переважно висаджують лохину в південній стороні ділянки біля будинку або ж огорожі.

Порядок робіт.

       Підготовка ями під лохину:

Необхідно викопувати яму відповідно до розміру вашої лохини, але її об’єм не повинен бути менше ніж 10 або й 15 літрів. Обов'язковою умовою є дотримання схеми посадки - між кущами лохини залишайте не менше ніж 1 а то й 1,5 метри. Між рядками для зручного проходу та догляду за кущем має бути до 2-х метрів.

Засипайте грунт для лохини гіркою, потім встановіть на неї саджанець лохини, злегка розправивши його кореневу систему. І

Поступово засипайте яму грунтом, максимально заповнюйте всі порожнини, між саджанцем та ямою.

Рясно полийте водою посаджену лохину, зверху викладіть мульчу ( хвою, кору, чи тирсу)

       Полив лохини:

Лохині складно переносити посуху грунту, але й надмірну вологу. Полив має бути 2-3 рази на тиждень. Об'єм для одного куща буде достатній в 10 літрів. Нестача вологи в літній період призведе до втрати частини ягід на кущі. Окрім того, в кінці літнього сезону у лохині закладаються квіточки та бруньки на наступний рік для плодоношення. Таким чином дефіцит вологи негативно вплине на врожай у нинішнім рота в майбутньому році. За прохолодної, дощової погоди, лохина додаткового поливу не потребує. Бо гнитиме коренева система. Від 1 до 2 разів на місяць потрібно підкислювати грунт під лохиною. Підкислити можна рН коректором DMP Kontrol 5 - 7 мл на 10 л.в.

       Підживлення лохини добривами:

Добрива для внесення під лохину є:

  1. Сульфат амонію з розрахунку 40 - 50 грам на кущ;
  2. Нітроамофоска 20 - 25 грам на кущ;
  3. Селітра 20 - 25 грам на кущ;
  4. Сірка 20 - 25 грам на кущ;
  5. Карбамід 20 - 25 грам на кущ;
  6. Або ж можете обирати інші спеціальні добрива для лохини;

Внесення слід робити не менше ніж 3 рази за період  вегетації:

  1. Від набухання бруньки;
  2. В період цвітіння;
  3. Після збирання врожаю.

При першому підживленні має брати перевагу азотне добриво. В період цвітіння калійні добрива, а вже опісля зборів врожаю без азотні добрива.

       Обрізка лохини:

Лохина як і всі культури потребує обрізання пагонів. У весняний період та осінній період вирізають усі сухі, зламані та кволі гілки. Формування куща краще робити рано навесні, до набухання бруньки.

План обрізки буде залежати від вікової групи рослини:

  1. Від 2 до 5 років на лохині лишають лише найсильніші лози, зрізуючи з  куща слабкі, тонкі, пошкоджені або схилені до землі пагони;
  2. Від 6 років лохині роблять омолоджуюче обрізання, видаляючи найстаріше гілля, залишаючи молоде, сильне пагіння на заміну старому.

Щорічно бажано зрізати загущені пагони: це сприяє до збільшення в розмірі ягід, та кращому дозріванні плодової маси. При хорошому провітрюванні і освітлені лохина буде рідше хворіти, та менше піддаватися до ураження шкідниками.

       Підготовка лохини до зими:

Лохина являє собою морозостійку рослину. Для більшості видів лохини не навіть мороз до -35 градусів не є страшним. Однак обов'язкова умова для гарної перезимівлі є наявність снігового покриву.

Без покриву сніжної маси пагіння лохини може постраждати, тому за настання стійкого морозу кущі варто покрити агроволокном чи іншим покривним матеріалом. Молоді насадження варто прикидати біля ножки кореневої системи, мульчуючи тирсою, торфом або перегноєм.

А вже з настанням тепла у весняний період укриття з кущів лохини знімаються, мульчу також варто прибрати. Лохина добре перенесе весняні заморозки, які можуть повернутися короткочасно від -5 до -7 градусів приморозки.

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook