Розмноження лаванди та догляд.

Розмноження лаванди та догляд.

Все про квіти

6 хв. 88

 (0)    0

Розмноження лаванди та догляду

1. Яку ділянку краще обрати для посадки?

2. Грунт для посадки

3. Методи розмноження лаванди

    3.1. Розмноження черенкування.
    3.2. Розмноження поділом куща
    3.3. Розмноження насінням

4. Догляд за лавандою після посадки

Удобрення лаванди

Для оформлення саду ідеально підійде така рослина як лаванда. Адже з лавандовими кущами сад буде виглядати доглянутим та доповнений цією рослиною.

Лавандові кущі – мають неперевершений приємний запах, від якого ви будете в захваті. Отже розглянемо тему про її розмноження та догляд.

Яку ділянку краще обрати для посадки?

Для лаванди варто обрати легкий, трохи піщаний, добре дренований грунт. Лавандова рослина переносе посушливу погоду. А вже місце де є протяги, зайва дога та постійні холодні вітри для неї – ці умови будуть нестерпними.

Тому, варто обирати місце для посадки лаванди на самих сонячних та теплих місцях у вас на ділянці. Біля південних стін, або парканів які будуть захищати кущі лаванди, від приморозку, вітрів. Ця ділянка лавандовим кущам обов'язково сподобається.

Грунт який для її посадки:

Ця рослина полюбляє нейтральний та слаболужний грунт. Тому, якщо грунт у вас ділянка має важкий чи суглинисту масу, то вам цю ділянку можна вапнувати Доломітовим борошном та вносить під час перекопки звичайний пісок, або ж можна домішати Агроперліт в грунт.

Методи якими можна розмножувати лаванду:

Перший метод розмноження це живцюванням:

   Розмноження живцюванням можна робити, як в осінній період, так і у весняний період. В осінній період лаванда не витрачатиме сил на ростові процеси, тому доволі швидко вкорінюється. Процес розмноження живцями краще робити при плюсовій температурі. Після живцювання необхідно щоб тепла температура зберігалася приблизно місяць. Тому процес живцювання варто завчасно планувати. Найкращим місяцем є вересень. Так як а в цьому місяці найоптимальніша температура для процесу живцювання. Погода буде зберігати ще певний час необхідний тепловий режим для живців. 

   Найкращим матеріалом для розмноження лаванди це живці з 2 або 3 річних кущів лаванди. Для розмноження лаванди методом живцювання необхідно підготувати живці завдовжки від 7 до 12 см, майбутній саджанець має мати від 4 до 7 пагонів. Під час посадки повністю живець занурювати в землю. Перед живцювання ваших саджанців, їх слід обмокнути в спеціальний порошок чи розчин, що сприяє утворення кореневої системи.

Другий метод це розмноження розподілом куща:

   Кущ лаванди розділяєте на кілька частин, так щоб кожна частина мала не менше ніж 4-5 стебельців. Після розподілу лавандового куща занурюють його в підготовану яму, її ширина повинна бути в 2 рази ширша, за  кореневу систему саджанця. В нижню частину лунки бажано додати фосфорно калійну суміш, чи добриво з таким же вмістом, садите лаванду, зверху засипаєте землею, яку потрібно буде гарно утрамбувати, щоб вийшло не потрібне повітря, і проливаєте гарно все водою.

 

Третій метод це розмноження з насіння:

   Якщо все ж таки хочете вирощувати лаванду з насіння то краще сіяти прямо у ґрунт:

    В осінній період – у тих регіонах, де зазвичай тепла зима;

   В весняний період – у тих регіонах, де зазвичай холодно та температурний режим нижчий ніж в інших регіонах.

    Посів лаванди слід проводити в удобрену та розпушену ділянку. Якщо грунт на ділянці надто зволожений, то необхідно до такого грунту додати піску. Лунки необхідно зробити по глибині від 3 до 4 см. А з настанням зими молоді рослини буде потрібно утеплити, так як дані паростки будуть ще дуже молоді, при  низькій температурі можуть загинути.

  Догляд за лавандою після посадки: Обов'язковою умовою є притінення саджанців на декілька днів. Не дивлячись на те що лаванда сонцелюбива рослина, але все ж після розсаджування саджанців їх краще затінити щоб не отримали обвітрення, тому що можуть потім прив‘янути та обгоріти. Як це краще зробити? Робите це так встановіть простий каркас і накрийте його білим агроволокном, зробивши ніби невеликий парничок  Зняти його потрібно десь через проміжок часу від 3  до  4 днів, коли будуть помітні моменти що лаванда почала укорінюватися та всмокнувати воду з грунту.

Добрива які використовують вегетації:

   Для стимуляцій вегетаційного процесу та ведення зі стресового стану після пересаджування, куща лаванди на постійне місце росту необхідно обприскувати біостимуляторами це може бути Мегафол 25 мл/10 л.в. Даний препарат є швидкою реанімацією у разі будь яких пошкоджень під час  пересадки.
Для того щоб лаванда краще та ефективніше вкорінилася необхідно проливати її розчином Радифарм 25 мл/10л.в. Для кращого вкорінення припудрювати бажано живці в Градіс, чи Коневін. А для постійного підживлення можна використовувати калімагнезію, суперфосфат, фосфорно калійні добрива.

 

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook